SSS

Okul öncesi öğretmenliği programı  hangi puan türünden öğrenci alır?

Üniversitemizde öğrencilerimiz TM2 puan türüyle TEDU Öğretmenlik Programları’na yerleştirilirler. İngilizce hazırlık eğitiminin ardından bir yıl ortak “Öğretmenlik Programı” eğitimini başarıyla tamamlamaları sonrası, “Okul Öncesi Öğretmenliği”, “Sınıf Öğretmenliği” ve “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” programları arasından hiçbir koşula bağlı olmaksızın, tercihleri doğrultusunda “Okul Öncesi Öğretmenliği” programını seçerek bölümün öğrencisi olurlar.   

Okul öncesi öğretmenliği programı lisans eğitimi kaç yıldır?

Okul öncesi öğretmenliği programı lisans eğitimi (İngilizce hazırlık eğitiminin ardından) bir yıl ortak öğretmenlik program ile birlikte 4 yıldır.

Okul öncesi öğretmenliği programı öğrencileri yan dal ve çift ana dal programlarına kayıt yaptırılabilir mi?

Okul öncesi öğretmenliği programı öğrencileri üniversite tarafından belirlenen gerekli koşulları sağladıkları takdirde, üniversitedeki farklı bölümlerin yan dal ve çift ana dal programlarına kayıt olabilirler. Örneğin, okul öncesi öğretmenliği ve sınıf öğretmenliği programlarının ortak ders sayısı yüksek olduğundan, öğrencilerimiz çift ana dala kabul edildikleri takdirde bu iki programdaki farklı dersleri tamamlayarak, hem okul öncesi öğretmenliği hem de sınıf öğretmenliği lisans programı diplomaları ile mezun olabilirler.