Ana içeriğe atla

Danışma Kurulu Üyeleri

TED Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi ABD Danışma Kurulu  

kişi, açık hava içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu 

Prof. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı

 Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi ABD Öğretim Üyesi

Müdriye Yıldız Bıçakçı, lisans eğitimini 2001 yılında Ankara Üniversitesi, Ev Ekonomisi Bölümünde tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında 2014 yılında yüksek lisans derecesini, 2009 yılında ise doktora derecisini almıştır.  2010 yılında Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’nde yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır. Müdriye Yıldız Bıçakçı, 2012 yılında doçentlik ünvanını; 2018 yılında profesörlük ünvanını almıştır. Halen Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Doç. Dr. Sühendan Er

 

TEDÜ Temel Eğitim Bölümü Başkanı & Okul Öncesi Eğitimi ABD Başkanı

Sühendan Er, lisans eğitimini 1990 yılında Gazi Üniversitesi, Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı, İngilizce Öğretmenliği Bölümünde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında 2001 yılında yüksek lisans derecesini almıştır. Doktora derecesini 2011 yılında Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden alan Sühendan Er, 2012 yılında yardımcı doçent unvanıyla TED Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Eğitimi Bölümü'nde göreve başlamıştır. 2017 yılında doçentlik ünvanını almıştır. Doç. Dr. Er, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanlığı ve Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı  görevlerini yürütmektedir.

 

kadın, kişi, gülümserken, poz içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu 

Dr. Çağla Öneren Şendil

 

TEDÜ Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi ABD Öğretim Üyesi

Çağla Öneren Şendil lisans eğitimini 2007 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra ODTÜ Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalından 2010 yılında yüksek lisans derecesini, 2016 yılında ise doktora derecesini almıştır. 2017 yılında TED Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında doktor öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Halen TED Üniversitesi’ndeki görevine devam etmekte ve aynı zamanda da Temel Eğitim Bölümü Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

 

Zeynep Melis Araç

 

TED Ankara Koleji Okul Müdürü 

Zeynep Melis Araç lisans eğitimini 2003 yılında Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır. 2005 yılında TED Ankara Koleji’nde Okul Öncesi Öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı kurumda 2020-2021 yılları arasında müdür yardımcılığı görevini üstlenen Zeynep Melis Araç, 2021 yılından beri Okul Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

 

Dilara Çinpolat

 

TAD Anaokulları Franchise Koordinatörü ve Eğitim Programı Yazarı

Dilara Çinpolat lisans eğitimini 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 2018 yılından beri Türk Amerikan Derneği (TAD) Okulları’nda çeşitli görevleri yürüten Dilara Çinpolat, şu anda TAD Anaokulları Franchise Koordinatörü ve Eğitim Programı Yazarı olarak görevine devam etmektedir.

 

 

Jülide Karakaş 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Çocuk ve Gündüz Bakım Evi Şube Müdürü 

Jülide Karakaş lisans eğitimini 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümünde tamamlamış, ardından Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı orta öğretim kurumlarında 10 yıl Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmıştır.  MEB’de çeşitli kademelerde okul müdürlüğü yapıp, okul öncesi eğitim kurumları kurmuştur. 2019’den beri Gençlik ve Spor Bakanlığı Çocuk ve Gündüz Bakım Evlerinin şube müdürü olarak görev yapmaktadır. Jülide Karakaş ayrıca şu anda erken çocukluk eğitiminde beden eğitimi ve oyun etkinlikleri konusunda Büyük Adımlar Projesini yürütmektedir. 

 

 

 

 

 

Merve Aksu

 

TEDÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Programı Mezunu

Merve Aksu 2015 yılı TED Ankara Koleji'nden mezun olarak aynı yıl TED Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programına başlamıştır. Lisans dönemi boyunca öğrenci topluluklarının yönetim kurullarında, TÜBİTAK ve akademisyen araştırma projelerinde yer almış, okulumuzun sürekli eğitim merkezinde burslu öğrenci olarak çalışmıştır. 2020 yılında programdan fakülte birincisi olarak mezun olmuş ve Türk Amerikan Derneği Cinnah şubesinde 1 yıl sınıf öğretmeni olarak görev yapmıştır. Ardından 2021 yılında başladığı Büyük Kolej Anaokulunda halen anaokulu sınıf öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Merve Aksu aynı zamanda 2018 yılından beri sertifikalı olarak özel okullarda, çalıştığı kurumlarda ve sosyal medya üzerinden çocuk yogası dersleri vermektedir.

 

Yaprak Doğuer 

 

TEDÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Programı 4. Sınıf Öğrencisi

Yaprak Doğuer 2016 yılında Kalaba Teknik Anadolu Meslek Lisesi, Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından itibaren TED Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde lisans öğrencisidir. Lisans eğitim ve öğretim yılı boyunca çeşitli öğrenci topluluklarında ve projelerde gönüllü olarak görev almıştır. 2020 yılında TED Üniversitesi Çalışma Bursu kapsamında İstasyonTEDÜ’de 1 yıl boyunca Yönetici Asistanı olarak görev almıştır. 2021 yılından itibaren TED Üniversitesi’nin Kurumsal İletişim departmanında mentor olarak çalışmaktadır.