Ana içeriğe atla

Danışma Kurulu Üyeleri

 TED Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi ABD Danışma Kurulu   

 ​  ​​

 

 

Doç. Dr. Mehmet Buldu

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Eğitim Uzmanı ve Birim Yöneticisi 

Gazi Üniversitesi’nde lisans derecesini tamamladıktan sonra Indiana Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. 2011-2014 yılları arasında TEDÜ Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yapmış olan Doç. Dr. Mehmet Buldu, 2014 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nda (UNICEF) Eğitim Uzmanı ve Birim Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Okul öncesi eğitimi alanında ve eğitim programı geliştirme/yönetimi konulu uluslararası ve ulusal pek çok önemli proje ve programa danışmanlık sağlamaktadır.

 insan yüzü, kişi, şahıs, giyim, gülümsemek, gülüş içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

 

Doç. Dr. Elif Buldu

 

 

TEDÜ Temel Eğitim Bölümü Başkanı Okul Öncesi Eğitimi ABD Başkanı

 

 

1987’de Adana’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlamıştır. 2009 yılında Pamukkale Üniversitesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünde lisans derecesi almıştır. Lisansını tamamladıktan sonra lisansüstü eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde devam etmiş ve 2011-2018 yılları arasında araştırma görevlisi olarak ODTÜ’de çalışmıştır. 2014 yılında ODTÜ’de Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans programını tamamlamış ve doktora eğitimine yine aynı bölümde devam etmiştir. Dr. Buldu 2018 yılında doktorasını tamamladıktan sonra 2018-2019 yılları arasında Bayburt Üniversitesi’nde görev almış, 2021 yılında TED Üniversitesi’ne geçerek Dr. Öğr. Üyesi olarak göreve başlamıştır. 2022-2023 yılında, TÜBİTAK tarafından desteklenen yurtdışı doktora sonrası araştırma bursu ile Harvard Üniversitesi, Graduate School of Education’da 12 ay süreyle Oyun Pedagojisi (PoP) projesinde yer almıştır. 2023 yılında okul öncesi eğitimi alanında doçentlik unvanı almıştır. Halen TED Üniversitesi’nde çalışmaktadır.
 

kişi, şahıs, insan yüzü, giyim, gülümsemek, gülüş içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu 

Doç. Dr. Sühendan Er

 

 

TEDÜ Temel Eğitim Bölümü   Okul Öncesi Eğitimi ABD 

Sühendan Er, lisans eğitimini 1990 yılında Gazi Üniversitesi, Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı, İngilizce Öğretmenliği Bölümünde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında 2001 yılında yüksek lisans derecesini almıştır. Doktora derecesini 2011 yılında Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden alan Sühendan Er, 2012 yılında yardımcı doçent unvanıyla TED Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Eğitimi Bölümü'nde göreve başlamıştır. 2017 yılında doçentlik ünvanını almıştır. Doç. Dr. Er, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı'nda çalışmalarına devam etmektedir.

kadın, kişi, gülümserken, poz içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu​ 

 

 

Dr. Öğretim Üyesi Çağla Öneren Şendil 

TEDÜ Temel Eğitim Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı 

 Okul Öncesi Eğitimi ABD  

Çağla Öneren Şendil lisans eğitimini 2007 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra ODTÜ Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalından 2010 yılında yüksek lisans derecesini, 2016 yılında ise doktora derecesini almıştır. 2017 yılında TED Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında doktor öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Halen TED Üniversitesi’ndeki görevine devam etmekte ve aynı zamanda da Temel Eğitim Bölümü Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 

kişi, şahıs, insan yüzü, giyim, gülümsemek, gülüş içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu 

 

Zeynep Melis Araç

 

TED Ankara Koleji Okul Müdürü 

Lisans eğitimi 2003 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Programında tamamlamıştır. 2005 yılında TED Ankara Koleji okul öncesi öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı kurumda 2020-2021 yılları arasında müdür yardımcılığı görevini üstlenen Zeynep Melis Araç, 2021 yılından beri okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.

 insan yüzü, kişi, şahıs, Perçem, dudak içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

       

 

 

          Emine Öztürk

Şehit Seçkin Çil Anaokulu Müdürü 

 

Ali Beyaz

Toki Göksu Anaokulu Eski Müdürü

Şehit Seçkin Çil Anaokulu Müdürü. Etkili eğitim programları ve ortamları oluşturma konusunda planlamalar yaptı. Kadınlara ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerinde çalışmalar planladı ve hayata geçirdi. Çocukların konuşma sorunlarını aşmak amacıyla "Engelsiz Bir Yaşamın Açık Kapıları" kapsamında okul öncesi öğretmenlerine yönelik "Sessizliği Durdurun" konulu atölye çalışmaları düzenledi. Çocuklara iklim değişikliği ve çevre dostu okul politikası kapsamında çocuklara düzenli doğada eğitimleri verdi. Dijital vatandaşlık konusunda okul öncesi alanda ilk uygulamaları gerçekleştirdi.

 kişi, şahıs, insan yüzü, gülümsemek, gülüş, dış mekan içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

 

Sıla Karagülle 

 

TEDÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Programı 3. sınıf öğrencisi

 

 

 

 

 

 

Sıla Karagülle 2000 yılında Ankara’da doğmuştur. 2020 yılı girişli TED Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans bölümü 3. Sınıf öğrencisidir. Deneyim kazanabilmek ve alanda kendini geliştirebilmek adına bölüme başladığı ilk yıldan itibaren birçok okul öncesi eğitim kurumunda gönüllü olarak staj yapmaktadır. 2018 yılında Çankaya Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarımı ve Programcılığı bölümünden okul birincisi olarak mezun olmuştur. INTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı tarafından düzenlenen Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası’nda Türkiye geneli 227, lise genelinde ise birinciliği bulunmaktadır.

insan yüzü, kişi, şahıs, giyim, duvar içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu 

Merve Aksu

 

TEDÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Programı Mezunu

Merve Aksu 2015 yılı TED Ankara Koleji'nden mezun olarak aynı yıl TED Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programına başlamıştır. Lisans dönemi boyunca öğrenci topluluklarının yönetim kurullarında, TÜBİTAK ve akademisyen araştırma projelerinde yer almış, okulumuzun sürekli eğitim merkezinde burslu öğrenci olarak çalışmıştır. 2020 yılında programdan fakülte birincisi olarak mezun olmuştur. Türk Amerikan Derneği Cinnah şubesinde ve Büyük Kolej Anaokulunda anaokulu sınıf öğretmeni olarak çalışmıştır. Merve Aksu aynı zamanda 2018 yılından beri sertifikalı olarak özel okullarda, çalıştığı kurumlarda ve sosyal medya üzerinden çocuk yogası dersleri vermektedir.